Vet-Med

Całodobowa Klinika dla zwierząt

zapraszamy do zapoznania się z ofertą

Czipowanie i wydawanie paszportów

Niezależnie czy jest planowana podróż poza granice kraju wraz z pupilem, czy po prostu właściciel chce zwiększyć szanse na odnalezienie zwierzęcia w sytuacji jego zaginięcia, warto rozważyć zastosowanie mikroprocesora wszczepianego pod skórę. Dzięki temu pupil zawsze powróci do swojego Pana lub Pani, nawet jeżeli pokona samodzielnie wiele kilometrów. Pies lub kot powinien również posiadać własny paszport, w którym zapisane zostaną wszystkie obowiązkowe szczepienia, a także informacje dotyczące oznakowania zwierzęcia.

Zarówno czipowanie, jak i wydawanie paszportów świadczy całodobowa klinika weterynaryjna Vet-Med.

Na czym polega czipowanie i wydawanie paszportów

Sam zabieg czipowania psa lub kota jest bezbolesny oraz trwa zazwyczaj nie więcej niż minutę. Cały proces opiera się na wstrzyknięciu pod skórę pupila niewielkiego transpondera w szklanej kapsułce. To właśnie on stanowi nośnik pamięci, na który wcześniej został zapisany indywidualnie dobrany numer. Czip zostaje wszczepiony przy pomocy dedykowanej strzykawki, zazwyczaj pomiędzy łopatki zwierzaka lub w jego szyję.

Po zakończeniu znakowania, zadaniem weterynarza jest spisanie informacji dotyczących właściciela oraz jego pupila, które następnie zostaną wpisane do Ogólnopolskiej Bazy Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji.

Dodatkowe informacje o paszporcie dla zwierząt

Paszport to oficjalny, najważniejszy dokument, który powinien posiadać każdy zwierzak. W szczególności ten, który ma wraz z właścicielem podróżować po państwach znajdujących się w obrębie Unii Europejskiej. Jednak, aby go otrzymać pupil musi najpierw przejść wszystkie obowiązkowe szczepienia, a także zostać oznakowany przy pomocy mikroprocesora.

Ważność takiego dokumentu jest bezterminowa, jednakże należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu wymaganych szczepień.