Vet-Med

Całodobowa Klinika dla zwierząt

zapraszamy do zapoznania się z ofertą

USG dla zwierząt

Jedną z najbardziej dokładnych metod diagnostycznych jest ultrasonografia, czyli inaczej USG. Badanie to pozwala zbadać niemal każdą część ciała, a w dodatku jest znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia niż badanie rentgenowskie. Ponadto daje bardzo szybkie wyniki, co pozwala weterynarzowi niezwłocznie podjąć odpowiednie leczenie. W naszej lecznicy w Łodzi możliwe jest wykonanie badania USG dla zwierząt w zakresie klatki piersiowej, serca czy gałki ocznej, a także innych narządów ciała.

Jeśli jest taka możliwość, warto nie podawać pupilowi przed badaniem jedzenia przez 12 godzin. Dzięki temu zwiększy się dokładność badania weterynaryjnego jamy brzusznej. Można również zastosować leki na wzdęcia lub środki wspomagające poprawne trawienie.

Aby badanie usg było precyzyjne, lekarz może być zmuszony ogolić zwierzę w miejscu, do którego zostanie przystawiony aparat badawczy, gdyż obfita sierść może zaburzyć działanie urządzenia. Gdy badanie dotyczyć ma pęcherza moczowego, wskazane jest również, aby ostatnie oddanie moczu miało miejsce na 3 godziny przed badaniem. Ważne jest także to, że jest to metoda całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna.

USG weterynaryjne pozwala zdiagnozować wiele chorób, z którymi zmagają się psy, koty czy inne zwierzęta. Objawami, które są wskazaniami do wykonania ultrasonografii, są objawy pochodzace z przewodu pokarmowego, układu moczo-płuciowego, oddechowego a także aparatu ruchu. Badanie USG jako badanie dodatkowe ma wiele praktycznych zastosowan i bardzo pomaga w diagnostyce chorob psow i kotow.